Probiyotik Temizleyiciler nasıl çalışır? | Pippet
Evcil dostunuz için %100 doğal probiyotiktli, alerji önleyici, hijyen ve bakım ürünleri.

Probiyotik Temizleyiciler nasıl çalışır?

Probiyotikler zararlı bakterilerin %90’ının saklandığı gizli bir yer olan biyofilm’e nüfus eder. Yani kötü bakterilerin kaynağına ulaşır. Buradaki yararlı bakteri miktarını arttırır, zararlı bakterilerin besinlerini tüketir, onları etkisiz hale getirir. Böylece hijyen sağlar, alerjenleri ve virüs oluşumunu engeller.

Biyofilm nedir? Nasıl Yok edilir?

Biyo-film her türden kötü bakteri ve mikropla dolu mikroskopik bir şehir gibidir. Islak ve sıcak olan neredeyse tüm yüzeylerde bulunurlar. Hastanelerde belirli türdeki enfeksiyonların %65’inin biyofilmde yaşayan ve gizlenen hastalıkların (örn., H1N1, MRSA, Staph, E.coli) bir sonucu olduğu söylenir.

Ancak asıl beklenmedik durum şudur ki biyofilm asitler de dahil olmak üzere herhangi bir temizlik ürünü ile çıkarılamaz. En kuvvetli dezenfektan bile sert kabuk benzeri tabakalarına nüfuz edemez. Biyofilm, bakterilerin yaşaması için zırh kaplı bir evdir.

Biyofilmi ortadan kaldırdığınızda, mikropların ve virüslerin yaşamaları ve çoğalmaları için hiçbir yeri kalmaz ve bu da onların ölmesine neden olur. Bu nedenle, biyofilmi yok etmek sağlıklı bir ev için çok önemlidir.

Biyofilm aynı zamanda probiyotiklerin de besin kaynağıdır. Toksik temizleyicilerin aksine probiyotikler, sizi ve ailenizi hasta edebilecek bakterileri ve virüsleri tutan biyofilmleri kelimenin tam anlamıyla yiyip yok ederler