Pippet ne işe yarar?

-İnsanlarda kedi / köpeklere karşı ya da ev akarı, toz alerjenlerine karşı oluşan alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır.
-Alerji nedeniyle evde evcil hayvan besleyemeyen kişiler için mucizevi bir çözümdür.
-Ortamınızın dengeli, hijyenik ve sağlıklı olmasını sağlar.
-Evcil hayvanların ağız ve diş sağlığını korur, ağız kokusunu giderir.
-Kullanıldığı alanlarda sağlıklı bir mikroflora oluşturarak hem siz hem de evcil hayvanlarınız için hastalık riskini minimuma indirir.

Pippet Alerjiyi nasıl ortadan kaldırır?

Alerji; evcil hayvanların salya, idrar, ter, dışkı ve yağ bezlerindeki salgılarda veya evinizdeki tozlarla beslenen bakterilerin ürettiği dışkılarda bulunan bazı proteinler veya polen, küf, deri döküntüsü gibi maddeleri tüketen bakterilerin ürettiği proteinler yüzünden oluşur.
Pippet Alerji spreyi her kullanımda ortama trilyonlarca probiyotik gönderir. Probiyotikler alerjiye sebep olan proteinlerle beslenerek, alerjenlerin size ulaşmasını engeller ve yaşadığınız alanlarda alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır.
Ev içinde, düzenli olarak yapılan spreyleme sayesinde probiyotikler solunum yolu ile insanların ve evcil hayvanların dolaşım sistemine ulaşır.
Ev dışına çıkıldığında da alerjenlere karşı bir hissedilir koruma sağlamaya devam eder.

Pippet ürünleri alerjiyi tedavi eder mi?

Pippet ilaç değildir ve tedavi amaçlı kullanılmaz. Pippet alerji ürünleri içeriğinde bulunan probiyotikler kullanıldığı alanlarda alerjenlerin size ulaşmasını engelleyerek koruyucu görevi üstlenir.

Alerjik astıma karşı olumlu bir etkisi var mı?

Alerjenler astım krizlerini tetikler. Pippet alerji ürünleri düzenli kullanıldığında bulunduğunuz ortamda alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır.
Alerji sebebiyle tetiklenen astım krizlerini engeller.

Pippet ürünleri ilaç yerine geçer mi?

Hayır, Pippet ürünleri ilaç yerine kullanılmaz.

Probiyotik nedir?

Probiyotikler, insan ve hayvanlar için sağlıklı bir ortam sağlayan iyi, yararlı bakterilerdir.
Probiyotikler kullanıldığı alanlarda sağlıklı mikroflora oluşmasını sağlar, zararlı bakterileri kontrol altına alarak çoğalmasını engeller, insanlar ve hayvanlar için hastalık riskini minimuma indirir.

Mikroorganizma nedir?

Genellikle çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük mikroskobik bir organizmadır ve çok çeşitlidir. Virüsler, bakteriler, mantarlar, mayalar ve yosunlar bunlardan bazılarıdır.
Tek hücreli mikroplar yeryüzünde yaklaşık olarak 3-4 milyar yıl önce oluşmuş ilk canlı biçimleridir.
Mikroorganizmalar doğada her yerde bulunur ve özellikle ciltte, sindirim sisteminde, toprakta, suda ve havada görülürler.
Mikroorganizmaların büyük kısmı insan, hayvan ve çevre için iyi huyludur, faydalıdır ve hatta gereklidir.
Kötü huylu (patojen) olanları ise hastalık, alerji ve kokuya sebep olur.

Neden probiyotik ürünler kullanmalıyım?

Yıllardır kötü huylu bakterilerin oluşturduğu koku ve hijyen sorunlarını sorunlarını çözmek için bakteri öldüren ürünler (dezenfektanlar) kullanılmaktadır.
Oysa bilim literatürü yok edici ürünlerin sık kullanılmasının, kötü huylu bakterilerin direnç kazanarak çoğalmasına ve süper bakterilerin oluşmasına sebep olduğunu, bu nedenle artık neredeyse kontrol altına alınamadığını sıklıkla açıklamaktadır.
Gerçek hijyeni elde edebilmek için bakterileri öldürmek yerine, sağlıklı bir mikroflora oluşturarak kontrol altına almak en güvenli ve kesin yöntemdir.

Pippet'in piyasadaki diğer ürünlerden farkı nedir?

Pippet ürünleri gücünü doğadan alır. İçeriğinde bulunan probiyotikler alerji, hijyen ve koku kontrolü açısından mükemmel performans sergiler. Güvenli ve çevre dostu ürünler ile sürdürülebilir hijyeni hayvanlar ve insanların hizmetine sunmuştur.

Pippet'in diğer organik/doğal ürünlerden farkı nedir?


Organik ürünler, yapımında genetiği değiştirilmiş ve kimyasal hiçbir ürün kullanılmadan üretilmiş doğal ürünlerdir.
Pippetdeki probiyotikler ise doğada bulunan faydalı bakterilerdir. Bulundukları ortamda canlı ve aktif olarak çalışır, sağlıklı bir mikroflora oluştururlar.

Pippet'te bulunan probiyotiklerle hijyen nasıl sağlanır?

Mikroorganizalar kendi aralarında iletişim halindedir. Probiyotikler bulundukları alanda, hastalık, alerji ve kötü kokuya sebep olan bakterilerin besin kaynaklarını tüketir, bakteriler üreyemez ve uyku moduna geçerler. Böylece kötü huylu bakteriler azalma eğilimine girer, alerjik reaksiyon ve kötü kokuya sebep olan durum ortadan kalkar.
Bakterileri öldürmediği için direnç kazanmasını ve çoğalmasını engeller, ortamda yarattığı bakteri dengesi sayesinde hastalık riskini minimuma indirir, sürdürülebilir hijyen sağlar.

Pippet ürünlerini tavsiye edilen miktardan fazla kullanmak zararlı mı?

Tavsiye edilenden fazla ürün kullanmak daha iyi bir etki sağlamaz, sadece ürünün çabuk bitmesine sebep olur 😊

Pippet ürünleri hassas cilt ve tüy yapısına sahip evcil hayvanlarda kullanılabilir mi?

Evet, tüm güvenle kullanılabilir. Alerji spreyi hassas cilt yapısına sahip evcil hayvanlar için mükemmel cilt bakım ürünüdür.

Evcil hayvanım Ağız Bakım Suyu?nun kokusundan ya da tadından rahatsız olur mu?

Pippet Ağız Bakım Suyu tatsız ve kokusuzdur. Konsantre bir üründür suya karıştırılarak kullanılır. Bu sebeple evcil hayvanlar reddetmeden suyu içmeye devam eder.

Yıllardır kedi besliyorum, neden şimdi alerjim çıktı?

Alerjik tepkiler sonradan gelişebilir, kendiliğinden geçebilir. Çevresel ve sağlık durumundaki değişiklikler alerjik tepkilerin şiddetinde farklılıklar gösterebilir.
Vücudunuz zayıf olduğu dönemlerde (hamilelik, hastalık gibi) çeşitli alerjenlere karşı normalde olmayan alerjik tepkiler gelişebilir. Alerji belirtileri bazen yıllarca görülmez, bazı alerji belirtileri ise yıllar sonra geri gelebilir.
Evcil hayvan alerjisi oluşan kişilerden, genelde hayvanları evden uzaklaştırmaları ve farklı alanlarda da evcil hayvanlarla temas etmemeleri istenir.
Pippet, alerjiniz olsa dahi size evcil hayvanlarınızla birlikte sorunsuz yaşama imkanı sunar. BU BİR DEVRİMDİR!

Evcil hayvanımda alerji / alerjik astım var. Ürünler ona da fayda gösterir mi?

Evcil hayvanınızdaki alerjik tepkiler gıda kaynaklı değilse (insanlarda görüldüğü gibi ev akarı, toz, küf, vb. kaynaklı ise) Pippet alerji ürünlerini kullanmanız evcil hayvanınızın alerjik tepkilerini yüksek oranda azaltacaktır. Alerjik astımda ise astım krizlerini hafifletecektir.
Evcil hayvanların tüyleri alerjenler için mükemmel bir barınma ve çoğalma alanıdır. Alerjik tepkiler gösteren evcil hayvanlar için durum bu sebeple çok zorlayıcıdır. Alerji spreyi bu alerjenlerin çoğalmasını engelleyerek evcil hayvanınızın alerjik tepkilerini yüksek oranda azaltır.

Hamilelerin bulunduğu alanda pippet kullanılır mı?

Tamamen güvenlidir, kullanılabilir.

Çocuklara karşı zararlı mı?

Hayır değil, çocukların ve bebeklerin bulunduğu alanlarda kullanımı güvenlidir.