Ofiste evcil hayvan beslemek sizi mutlu eder ☺ | Pippet
Evcil dostunuz için %100 doğal probiyotiktli, alerji önleyici, hijyen ve bakım ürünleri.

Ofiste evcil hayvan beslemek sizi mutlu eder ☺

Stres, verimliliğimizi ve enerjimizi tüketen korkunç bir virüs gibi hayatımızda. Nerede olursak olalım moral bozukluğu ve tükenmişlikten nasıl kaçabileceğimizi arayıp duruyoruz. Günün sonunda büyük şehirde stresten kaçmak çok zor. Ama belki alışılmışın dışında bazı küçük değişikliklerle stresten uzaklaşabiliriz.

Peki bulunduğumuz koşulları değiştirmeden stresten nasıl daha az zarar görürüz? Belki iş yerlerinden başlamalıyız! İşyerinde evcil hayvanlarla birlikte zaman geçirenlerin, daha mutlu ve daha az stresli çalıştığı bir gerçek. Amerika’da yapılan birçok araştırma işyerlerinde evcil hayvan beslemenin etkilerini araştırarak bu sonuca ulaşmış. işte kanıtlar:

Amerika’da Greensboro N.C’da, 550 çalışanı olan ve her gün 30 evcil köpeği şirketinde ağırlayan bir hizmet üretim firmasında yapılan bir araştırma: Çalışan kişilerin köpeklerini işyerine getirmelerine izin vermek, stresi azalttığı gibi işten alınan verimi de arttırmaktadır.

Virginia Commonwealth Üniversitesi:
Bir hafta boyunca, işe köpeğini getiren getirmeyen ve hiçbir evcil hayvanı olmayan çalışanların stres düzeylerini ve iş verimliliklerini kıyaslanmıştır.
İncelemeler neticesinde köpeklerin, sahipleri üzerindeki işe bağlı stresi azalttığı ve onları sevmeye gelen diğer çalışanlar üzerindeki olumlu etkileri arttırdığı gözlemlenmiştir.

VCU Üniversitesi İşletme Fakültesi Profesörü ve baş araştırmacısı Randolph Barker: VCU Üniversitesi’nin haber bülteninde “Köpeklerin, sahipleri üzerindeki iş stresini, verimliliğini, destek ve bağlılığı konusundaki etkilerini gösteren sayısal veriler belirtmiştir. Barker’a göre; “Evcil hayvan bulundurma; birçok şirket için hazır ve düşük maliyetli bir sağlıklı yaşam hizmeti sunabilir ve böylelikle kurumsal memnuniyeti ve bağlılığı da arttırabilir.

Uluslararası İşyeri Sağlık Yönetimi: Köpekler iş hayatında olumlu etkiler bırakırlar. Onların, işyerinde bulunduğu ve bulunmadığı günler arasındaki stres farkı oldukça fazladır. Evcil hayvanlarıyla birlikte çalışanlar, bir bütün olarak endüstri standartlarına göre daha yüksek verimlilik göstermektedir.


Bu durumda koşulları zorlayıp, ofiste beslenebilecek en uygun canlılara bakmaya ne dersiniz?


Kaynak: Robert Preidt/HealthDay News

Share this post