Köpeğinizi Yıkarken Bunları Yapmayın! :) | Pippet
Evcil dostunuz için %100 doğal probiyotiktli, alerji önleyici, hijyen ve bakım ürünleri.

Köpeğinizi Yıkarken Bunları Yapmayın! :)

Köpeğinize banyo yaptırırken yapacağınız bazı ufak hatalar banyodan nefret etmesine sebep olabilir.
Aslında eğlenceli olabilecek bu aktivitenin hem siz hem de köpeğiniz için eziyete dönüşmesine engel olmak için birkaç basit önerimiz var 🙂
Köpeğinizi banyoya zorla götürmek, onun için hoş olmayan bir tecrübe olacak ve ilerleyen zamanlarda da banyo yapmak istemeyecek, denize girmek gibi aktivitelerden de uzak durmak istemesine sebep olacaktır.
Bir anda çok sıcak ya da soğuk su ile temas etmesi köpeğinizi korkutacaktır.
Gözlerine ve kulaklarına su kaçması onu rahatsız edecek, banyodan hoşlanmayacaktır. (ayrıca göz ve kulaklara su kaçması enfeksiyon oluşmasına sebep olabilir)
Köpeğinizin sağlığı ve rahatı için köpeklere özel üretilen şampuanlar kullanmalısınız. İnsanlar için üretilen şampuanlar ya da farklı temizlik malzemeleri kullanılması, köpeğinizin cildinde çok değerli olan nem ve yağın kaybolmasına sebep olur. Deri nefes alamaz, cansız tüyler ve tüy dökülmesinde artış, kaşıntılı bir cilt ve koku gibi bir çok rahatsızlığa sebep olabilecek durumlar oluşur.
Köpeğinizi banyo sırasında yüksek, sert ve kızgın ses tonu ile uyarmak banyo yapmak istememesine sebep olabilir.
Köpeğinizin banyoda tedirgin olduğunu hissederseniz, zorla banyoda tutmaya çalışmayın. Her yıkadığınızda bir önce banyo süresinden biraz daha uzun tutarak yavaş yavaş süreyi uzatmayı deneyin.
Soğuk havalarda köpeğinizi havlu ile iyice kuruladıktan sonra, kurutma makinesinin ılık ayarında tüyleri tamamen kuruyana kadar kurutunuz. Kurutma makinesinden tedirgin oluyorsa, teşvik edici ses tonu, oyuncak ya da ödül ile alışmasını sağlayabilirsiniz.

Share this postBir cevap yazın

ya da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir