"Kedi İnsanı" mısınız? Yoksa "Köpek İnsanı" mısınız? | Pippet
Evcil dostunuz için %100 doğal probiyotiktli, alerji önleyici, hijyen ve bakım ürünleri.

“Kedi İnsanı” mısınız? Yoksa “Köpek İnsanı” mısınız?

Köpeklerin dışa dönük karakterlerini mi seviyorsunuz yoksa kedilerin bağımsız ruhlarını mı? Kedinizin tatlı şapşallıklarına mı aşıksınız yoksa köpeğinizin deli dolu hareketlerine mi? Görünüşe göre, bu sorulara verdiğiniz cevaplar kedi insanı mı yoksa köpek insanı mı olduğunuzu çok net gösteriyor.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, Amerika’daki evlerin %33’ü kedi, %39’u ise köpek sahibi. Ancak, hayvanseverler genelde tek bir köpek sahiplenirken birden çok kedi sahiplendikleri için Amerika’da 77.5 milyon köpek bulunurken, 93.6 milyon kedi bulunuyor.

Peki birini “kedi insanı” ya da “köpek insanı” yapan özellikler nelerdir? Yapılan bir araştırma gösteriyor ki karakteriniz, geçmişiniz, çevreniz ve yaşınız bu seçiminizi doğrudan etkiliyor.

Köpek İnsanı vs Kedi İnsanı: Farkları nelerdir?

Eğer hali hazırda bir hayvanseverseniz; doğal olarak bir kedi ya da köpek sahiplenmek isteyeceksiniz. Teksas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, insanların %46’sı kendisini köpek insanı olarak tanımlarken; sadece %12’si kedi insanı olarak tanımlıyor. Kalan kısmın %28’i ikisini de seçerken; %15’i ise hiçbirini seçmiyor.

Size göre bu seçimdeki sebepleriniz ne olursa olsun, bu seçiminizin arkasında birden çok faktör olduğunu bilmeniz gerekiyor ve bir kedi sever ya da köpek dostu olmanız da aslında sizin hakkınızda birçok şey anlatıyor.

Bristol Üniversitesi’nde gerçekleşen başka bir araştırma ise, eğitim seviyesi yüksek insanların genel olarak köpektense kedi sahibi olmayı tercih ettiklerini ortaya çıkardı. Ayrıca araştırmaya göre, yaşlı insanların ya da yaşlı bir aile ferdi barındıran evlerin daha çok köpek sahiplenirken; çocuklu aileler ise daha çok kedi sahipleniyorlar.

Evcil Hayvan Tercihiniz Sizin Hakkınızda Ne Söylüyor?

Austin araştırması aynı zamanda köpek seven insanların ve kedi seven insanların ortak özellikleri üzerine de bir anket yapmış. Bu ankete göre; köpek seven insanlar, kedi sevenlere göre daha dışa dönük, nazik, merhametli bir karaktere sahipler. Kedi severler ise, köpek severlere göre daha nevrotik bir karaktere sahipler ve yeni deneyimlere daha açıklar.

Eğer bir “köpek” insanıysanız; köpeklerde bulunan özellikleri taşıyor olabilirsiniz ya da bu karakter özelliklerini taşıyan insanlarla daha iyi anlaşabilirsiniz.
● Dışa dönük
● Sadık
● Sevecen
● Disiplinli
● Cana yakın

Kedi insanı iseniz; bu özellikleri taşıyor ya da bu özelliği taşıyan insanlarla daha iyi anlaşıyor olabilirsiniz.
● Bağımsız
● Kendine güvenli
● Estetik ve güzel
● Rahat uyum sağlayabilen
● Matrak

Peki ya siz bir kedi insanı mısınız ya da köpek insanı mı? Hangisini tercih edersiniz? Çevrenizdeki insanlar ne düşünüyorlar bu seçim hakkında? Çok sevdiğiniz insanlarla ortak cevabı paylaşıyor musunuz? Çevrenizdeki insanlar ve seçiminiz arasında nasıl bir bağ var? Bunu düşündükçe çok eğleneceksiniz!


KAYNAK:
http://www.everydayhealth.com/pet-health/are-you-a-dog-or-cat-person.aspx

Share this post