Büyük Sorun! Kedi ve Köpek Alerjisi! | Pippet
Evcil dostunuz için %100 doğal probiyotiktli, alerji önleyici, hijyen ve bakım ürünleri.

Büyük Sorun! Kedi ve Köpek Alerjisi!

Son derece sevimli olan ve ailenin bir parçası haline gelen evcil hayvanlara karşı alerji geliştirdiğinizde büyük bir sorunla karşı karşıya kalırsınız.

Genetik özellikler alerji üzerinde önemli bir rol oynar ve alerjik bir bünyeniz varsa büyük ihtimalle ailenizin diğer bir üyesinde sizinle aynı ya da farklı bir alerji bulunuyordur. Ayrıca vücudunuz zayıf olduğu dönemlerde (hamilelik, hastalık gibi) çeşitli alerjenlere karşı normalde olmayan alerjik tepkiler gelişebilir. Alerji belirtileri bazen yıllarca görülmez, bazı alerji belirtileri ise yıllar sonra geri gelebilir.

Kedi ve köpek alerjisinde, alerjik tepkiler bilinenin aksine hayvanın tüylerine değil, salya, ter ve idrar gibi atıklarına karşı gelişmektedir. Hayvan tüyü bu maddedeler için sadece bir taşıyıcı rol üstlenmektedir. Dolayısıyla hayvan tüyünün uzunluğu ile ilgisi yoktur.  Özellikle kedi alerjeni kalıcı ve bulaşıcıdır. Hayvanla aynı evi paylaşan insanların kıyafetleri ile ortak yaşanan  okul işyeri gibi birçok alana taşınabilmektedir. Evinde kedi beslemediği halde  bir çok evde kedi alerjeni olduğu gözlenmektedir. Dolayısıyla ortak paylaşılan alanlarda ya da kedi besleyen bir arkadaşı olan kişide rahatlıkla kedi alerjisi belirtileri görülebilmektedir.
Alerjik tepkiler herkeste aynı şekilde görülmez, aşağıda belirtilen alerjik reaksiyonların sadece biri görülebileceği gibi birden fazlası aynı anda görülebilir.
Öksürük, hapşırma, nefes alırken hırıltı, kırmızı gözler ve göz kaşıntısı, burunda kaşıntı ve tıkanıklık, geniz akıntısı, ciltte kaşıntı, ciltte kızarıklık en çok görülen alerjik tepkilerdir.

Evcil hayvanlardan kaynaklanan alerjilerin kalıcı bir tedavisi yoktur.
Evcil hayvan alerjisi oluşan kişilerden, genelde hayvanları evden uzaklaştırmaları ve farklı alanlarda da evcil hayvanlarla temas etmemeleri istenir. Pippet Alerjen Sprey, her kullanımda ortama trilyonlarca probiyotik gönderir. Probiyotikler aktif olarak çalışarak alerjiye sebep olan proteinlerle beslenir bu sayede kontrol edilebilir alanlarda (ev, ofis vb) alerjik reaksiyonlar ortadan kalkar. Bu bir devrimdir!

 

 

Share this post