Alerji ve Probiyotik | Pippet
Evcil dostunuz için %100 doğal probiyotiktli, alerji önleyici, hijyen ve bakım ürünleri.

Alerji ve Probiyotik

Burun akıntısı, nefes almada zorluk, gözlerde sulanma, hapşırma, burunda kaşıntı, öksürük… Hayat kalitemizi etkileyen bu alerji belirtilerinin sebebi alerjenlerdir. Peki nedir bu alerjenler? Her an her yerde karşımıza çıkan toz, ev akarı, hayvanların tüylerinde ve salgılarında bulunan bazı proteinler ve bakterilerdir.

Alerjenlerle temas edildiğinde, bağışıklık sistemimizin verdiği reaksiyon ise alerjidir. Hayatımızı zorlaştıran bazı alerji tipleri mevsimsel, bazıları ise yıl boyu görülür.

Alerjiler Nasıl Oluşur?

Alerjik anne babadan doğan çocukların alerji olmaya çok daha yatkın olduğu iddia edilmektedir. Fakat yine de, alerjinin oluşması için, çevresel bir tetikleyici bulunmalıdır.

Ne yazık ki bizim bakterilere karşı aşırı titiz tutumumuz, alerji oluşumunu daha çok arttırabilir.

Araştırmacılara göre, gelişmiş hijyen koşulları, antimikrobiyal ilaç kullanımı ve steril gıda tükletimi bizi mikroplara karşı çok daha zayıf ve açık duruma getirir: Vücudumuz alerjenlere karşı doğal direncini her zaman koruyamaz ve alerji hafif koşullardan kronikleşen bir rahatsızlığa doğru ilerleyebilir. 

Alerjiyi önleyebilen mucize; probiyotik!

Araştırmalar probiyotiklerin alerjiyi azaltmak ve önlemek için yeni bir yol olabileceğini ortaya koymaktadır. Probiyotik kullanmak; ortamdaki zararlı bakterilerin yerini, insan sağlığına faydalı bakterilerin (probiyotikler) almasıyla birlikte ekosistemimizi güçlendirmeye ve bağışıklığı artırmaya yardımcı olur.

Ayrıca araştırmacılar steril ve modern dünyamızda; probiyotiklerin bebek ve çocuklarda, onları ileri yaşlarda alerjiden koruyabilecek antikor üretimini arttırabileceğini de söylemektedir.

İçerden ve dışarıdan kullanılan probiyotiklerin, aşağıdaki alerji tiplerini ciddi ölçüde önlediği açıklanmıştır.

Çocuklarda huş poleni alerjisi – Yetişkinlerde sedir poleni alerjisi – Bebek ve çocuklarda egzama – Evcil hayvan alerjisi

Probiyotikler sadece alerji için değil, hijyen ve sağlık için de gerçekten bir mucizedir!

Siz de daha sağlıklı, sürdürülebilir ve alerjik etkenlerden uzak bir ortam oluşturmak için hayatımızı bakterileri öldürerek değil, yararlı probiyotik bakterilerin gücünü kullanarak destekleyin.